Bitcoin klesl na 18měsíční minimum

spot_img

Investoři se zbavují rizikovějších aktiv pro přetrvávající obavy ze zpomalení ekonomického růstu.

Nejznámější digitální měna bitcoin v pondělí poprvé od prosince 2020 klesla pod hranici 25 000 USD. Investoři se zbavují rizikovějších aktiv kvůli přetrvávajícím obavám ze zpomalení ekonomického růstu na pozadí vysoké inflace spojené s agresivním zpřísňováním měnové politiky centrálních bank.

Nejnovější údaje o zrychlení květnové inflace v USA zvýšily vyhlídky na agresivní zvýšení úrokových sazeb Federálního rezervního systému (Fed).

Čtěte také:

I sinflací se dá bojovat

Bitcoin v pondělí během ranního obchodování na burze v Londýně klesl přibližně o 10% na 24.692 USD (23 342,79 eura). To je jeho nejnižší úroveň za 18 měsíců, od prosince 2020. I ostatní kryptomeny zaznamenaly velké ztráty, přičemž ether se propadl o více než 20 % na nejnižší úroveň od ledna 2020.

Středoafrická republika legálně uznala používání kryptomen jako platidel. Prezident Faustin-Archange Touadéra schválil zákon, který minulý týden přijali poslanci. Na základě tohoto zákona se zároveň bitcoin stal oficiální měnou země vedle západoafrického CFA franku.

Prezident uvedl, že směnný kurz mezi bitcoinem a západoafrickým CFA frankem bude volně určovat trh. Daně v zemi bude možné platit iv kryptoměnách prostřednictvím vládou uznávaných platforem, uvedla vláda Středoafrické republiky v prohlášení.

Středoafrická republika podle údajů Organizace spojených národů patří k nejchudším státům na světě. V zemi již devět let panuje nejistota a zvyšující se násilí. Vláda má pod kontrolou hlavní město, ale velkou část státu ovládají ozbrojené skupiny.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora