Blíží se dlouhoočekávaná událost v kryptoměnách, která výrazně ovlivní celé odvětví

spot_img

Nový protokol by měl zajistit této druhé největší kryptoměně, že bude mnohem méně energeticky náročná.
Poslední test velmi očekávaného sloučení etherea byl úspěšný. Fúze je naplánována na 15. nebo 16. září.

Minulý týden úspěšně proběhl poslední veřejný test vysoce očekávané fúze etherea, když testovací síť známá jako Görli úspěšně přijala protokol proof-of-stake namísto původního proof-of-work. O den později vývojáři etherea oznámili, že sloučení se pravděpodobně uskuteční buď 15. nebo 16. září.

Nový protokol by měl zajistit této druhé největší kryptoměně, že bude mnohem méně energeticky náročná. Stejně tak napomůže lepší decentralizaci, bezpečnosti a škálovatelnosti.

Čtěte také:

Pokud bude málo plynu, v ČR upřednostní průmysl před domácnostmi

„Tak jsme to i odhadovali, když jsme šanci na zářijové sloučení odhadovali na 95 % v případě, že Görli proběhne bezvadně. Znamená to, že do jedné z nejvýznamnějších událostí v historii kryptomen zbývá už jen přibližně měsíc,“ komentuje Mads Eberhardt, kryptoodborník Saxo Bank.

Sloučení očekávají i obchodníci. Ethereum dosáhlo o víkendu sedmiměsíční maximum vůči bitcoinu na úrovni 0,0816 (ETHBTC). Stejně pokořil i tříměsíční maximum v dolarovém vyjádření nad hranicí 2 000 USD.

„To je pozoruhodné zejména proto, že ethereum dříve oproti bitcoinu během medvědích nálad na trhu kleslo, když se bitcoiny chovaly jako relativně bezpečné útočiště na vysoce spekulativním krypto trhu,“ dodává analytik.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora